Да, и както го тълкувам - служителя трябва да му се осигури 48 часовата почивка.
Но това не е напълно ефективно, защото :
Пр: може да не му се обадят цяла събота и неделя, а да му звъннат в 3 през ноща в понеделник и да свърши работа за 1 час. Тогава  се оказва че въпреки че не е работил събота и неделя - пак му се полагат 48 часа почивка СЛЕД последната заявка. т.е. ще дойде на раобта във сряда направо.

Това ОК ли е или има казус , с който може по-справедливо да се определи това действие и служителя и работодателя да не са "прецакани". 
Здравейте,
определени служители имат задължението да бъдат на разположение след работно време и събота и неделя.
Интересува ме как се отразяват задължитлени им междуседмични почивки.
Пр1: един служител в на разположение и  получава обаждане в събота 10:00 ч. и свършва работата за 2 ч. Няма други онбаждания до понеделник. Въпрос :  Кога трябва да се яви на работа служителя в понедленик в 8.00 ч. или във вторник от 10.00 ч. ( т.е. задължителната 48 - часова почивка).
Пр2: един служител има няколко обаждания през събота и неделя - Като първото е 8.00 ч. сутринта в събота , следващото е неделя 2.00 ч. и последното е в 4:30 сутринта в понеделник.  Въпрос - кога да се яви на работа и как да се отчете това време , което е работил. Извънреден труд е с компенсация ( което прилагаме в момента) , но не можем да решим със задължителната почивка как да я приложим.